Amerika Vizesi

Amerika Vizesi

Amerika Birleşik Devletleri Turistik ve Ticari vize hakkında  ;

Amerika Birleşik Devletleri Turistik yada Ticari vize başvurusu yapmak isteyen herkesin izlemesi gereken belirli yollar ve prosedürler vardır. Bu noktada Vize Danışmanlığında uzman kadrosu ile Vize Kadıköy olarak sizlere hizmet vermekten memnuniyet duyacağız. Amerika Birleşik Devletlerine Turistik yada Ticari vize başvurusu yapmak için öncelikli olarak konsolosluğun uygun gördüğü başvuru tipini seçmeli ve seyahat amacınıza göre bir yol izlenmelidir. Turistik yada Ticari başvuruda seçilmesi gereken vize tipi B1/B2 dir. Bu noktada bizler izlenmesi gereken bütün yollar hakkında size gerekli adımlar hakkında bilgi vermekteyiz.

Amerika vizesi başvuru tipi belirlendikten sonra ki hedefimiz tarafınıza evrak listesini iletmek ve bu güncel liste dogrultusunda sizin doğru evraklarınızı hazırlamanızı sağlamak ve kontrollerini yapmak olacaktır.

Siz Amerika Vizesi evrakalarınızı hazırlama aşamasındayken bizde sizin için Amerika Birleşik Devletlerinin resmi sayfasından  randevu almak için girişlerinizi yapmaktayız ve size randevu ödemeleri hakkında bilgi vermekteyiz.Randevu alma işlemi için vize ücretiniz 160 Amerikan Doları olmakla birlikte sadece kredi kartı ya da Akbank üzerinden yapılacak ödemeye ait olan dekont numarası işlem tamamlanabilmektedir. Randevu gününüz konsolosluğun müsaitlik verdiği gün ve saatlerden herhangi biri için sizin seçiminiz dogrultusunda alındıktan sonra sıra başvuru formunuzun doldurulması işlemine gelmektedir.Resmi internet sitesi üzerinden doldurulması gereken DS-160 formu bizim tarafımızdan sizin getirdiğiniz evraklar üzerinde yazılı olan güncel bilgilere bağlı olarak özenle forma yazılmaktadır. Form tamalandıktan sonra artık başvuru için hazırsınız demektir.

Amerika vizesi Başvuru için aldığımız randevunuza , tamamlanmış olan DS-160 formunuz , randevu onay belgeleriniz , pasaportunuz ve sizin güncel ve kontrolleri saglanmıs olarak hazırladığınız evraklarınız ile birlikte dosyanızı oluşturmuş ve sizi randevunuzu aldığımız Ankara yada İstanbul Amerikan Baş konsolosluğuna yönlendirmekteyiz. Randevu gününde ve saatinde seçmiş olduğumuz konsolosluğun önünde olmanız ve sizden önce bulunan randevuların öncelikli olduğunu unutmayınız.

Konsolosluğun vize bölümünde size verilen sıra numarasını beklemeniz ve gerekli parmak izi bilgileriniz vermeniz gerekmektedir.

Sıra numaranız hangi vize memurunun gişesinde belirtilirse vize mülakatını yapacağınız kişi o vize memuru olacaktır. Ortalama olarak 3-4 dk süren sözlü mülakat esnasında isterseniz Türkçe isterseniz İngilizce konuşabilirsiniz.

Bu nokta da önemli olan başvuru formunuzda belirtilen Amerika ya olacak seyahat tarihleriniz ve kalacak yer bilgilerinizin detaylarını bilmenizdir. Mülakatınız olumlu sonuçlanır ise vize memuru pasaportunuzu sizden alacak ve vizenizi pasaportunuza işlemek için size ‘’3-5 iş günü içerisinde seçmiş olduğunuz PTT şubesine pasaportunuz iade edilecektir’’ diyecektir. Ancak sonuç olumsuz olur ise size pasaportunuzu geri iade edecektir ve olumsuz olduğunu size sözlü bir şekilde beyan edecektir.

Olumlu sonuçlanan vizeniz için randevu alınma aşamasında oturmakta veya çalışmakta olduğunuz adrese yakın seçilen  bir PTT şubesine pasaportunuz gönderilecektir. Pasaportunuz PTT subesine ulaştığında tarafınıza mail yada SMS ile konsolosluk tarafından bilgi verilmektedir.

Amerika Birleşik Devletlerine Turistik yada Ticari vize başvurularında bulunacak olan kişilerin dikkat etmesi en önemli şey başvuru formunun doğru doldurulduğundan emin olmak ve evraklarının doğru kontrol edilmesidir.

Amerika vizesi konusunda  bizler 21 yıldır süregelen bilgimiz ve çalışma arkadaşlarımızla size bu konuda destek vermeye her zaman hazırız.