Avustralya Vizesi

Avustralya güney yarım kürede yer alan Latince güneye ait anlamına gelen bir ada ülkesi konumundadır. Okyanusya kıtasında bulunur ve kıtanın çok büyük bir bölümünü kaplar. Böylelikle turistik seyahatler, ticari seyahatler ve aynı zamanda bünyesindeki kaliteli okullar sayesinde eğitim amaçlı da oldukça tercih edilen bir ülkedir.

Avustralya diğer ülkelere göre vizelerinde daha kapsamlı ve çok daha iyi bir hazırlık gerektirmektedir. Vize görevlilerinin dosyaları titizlikle inceleyip sorulara tek tek baktığı bir vize türüdür Avustralya vizesi. Fakat vize başvurularında oldukça detaycı bir ülke olmasına rağmen vize kriterleri bakımından net bir değerlendirme prosedürüne sahip olduğu için vize başvurularını çok rahat bir şekilde öngörülebilir kılmaktadır.

Eğer turistik ve ticari bir seyahat amaçlı Avustralya’ya gidecekseniz ödemeniz gereken vize harcı 135 Avustralya Doları’dır. Form içerisine de kart bilgileri yazılarak vize harcı ödenir. Dosya konsolosluğa ulaştığında ödeme konsolosluk tarafından karttan çekilmektedir. Ödeme alındığında ise kişiye bilgilendirme maili ya da bilgilendirme amaçlı mesaj atılır.

Turistik seyahatin yanı sıra eğer  Avustralya’ya ticari bir seyahat gerçekleştirecekseniz orada bulunan firma tarafından sizin adınıza gönderilmiş bir davet mektubunun bulunması gerekmektedir. Bu davet mektubunun orijinal olması başvurunuz açısından sizin için avantaj sağlayacaktır.

Aile veya arkadaş ziyareti için gidiyorsanız Avustralya’da sizi davet eden kişi tarafından gönderilecek olan davetiye mektubu ya da otel rezervasyon bilgilerinizin dosyanızda mevcut olması gerekecektir. Vize danışmanlarımız tarafından otel ve gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonlarınız yapılacaktır.

Avustralya’ya eğitim amaçlı öğrenci vizesi ile gidecekseniz ödemeniz gereken vize harcı 910 Avustralya Doları olacaktır. Yine aynı şekilde turistik vizede olduğu gibi kart bilgileriniz forma yazılarak vize harcınız konsolosluk tarafından kartınızdan çekilir ve ödeme alındığında size bilgilendirme yapılır. Avustralya öğrenci vizesi için en önemli aşamalardan birtanesi Avustralya’daki gidecek olduğunuz okuldan alacağınız kabul mektubudur. Vize başvurunuz bu kabul mektebunuz sayesinde öğrenci vizesi türü için değerlendirmeye alınacaktır. Bunların yanı sıra öğrenci vizesi başvurularınız için mezun iseniz diplomanız, öğrenciliğiniz devam ediyor ise son birkaç hafta içinde almış olduğunuz öğrenci belgesi ve transkript dökümünüz. Eğer eğitiminize ara vererek yurtdışına çıkacaksanız , okuldan izinli olduğunuza veya kaydınızı dondurabileceğinize dair yazı almanız gereklidir. Varsa eğitim sertifikalarını katılmış olduğunuz seminerlerden almış olduğunuz katılım belgeleri gibi belgeler de gerekli görülmektedir. Dosyanızda mevcut olacak bu belgeler sayesinde daha avantajlı bir şekilde vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Avustralya’da kalacağınız süre boyunca masraflarınızın karşılanacağına dair gerekli tüm belgelerin dosyanızda bulunması ise konsolokluk tarafından orada kalışınızın herhangi bir problem yaratmaması için oldukça önemlidir.

Avustralya’ya gidiş sebebiniz her ne olursa olsun yanlış bir başvuru yapmadan önce işinde uzman ve deneyimli vize danışmanlarımız tarafından gerekli her türlü hizmet verilecektir. Daha detaylı bilgi için vize danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.