Hollanda Vizesi

Hollanda, Hollanda Krallığı’nı meydana getiren dört ülkeden biridir. Topraklarının büyük bir kısmı Batı Avrupa’dadır. Bunun yanı sıra Karayipler’de de üç adası bulunmaktadır.

Hollanda, Avrupa Birliği üyesi olup Schengen vizesi kapsamında olan bir ülke konumundadır. Bu sebeple 90 günü aşmayacak olan seyahatleriniz için Hollanda Schengen vize başvurusunu kabul etmektedir.

Öncelikle vizenizin bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerlilik süresi olan ve en az 1 yıllık geçerli bir pasaportunuzun olması gerek. Başvuru sahibi tarafından imzalanmış başvuru formunuzun eksiksiz bir şekilde yanlış herhangi bir beyan olmaksızın doldurulmuş olması gerekmektedir.

Hollanda vizesi için başvuru harcınız 185 TL ve buna ek olarak başvuru merkezi koordinasyon bedeli 74 TL olacak şekilde başvuru merkezine elden teslim edilmektedir.

Turistik seyahat amaçlı gidiyorsanız konaklama bilgilerinizi ve uçak gidiş-dönüş rezervasyonlarınızın dosyanızda mevcut olması gerekmektedir. Eğer öğrenciyseniz okuldan alınacak onaylanmış öğrenci belgenizin bulunması gerekir.

Aile veya arkadaş ziyareti amaçlı gidiyorsanız Hollanda’dan alınmış davet mektubunuzun aslı ve aynı zamanda fotokopisinin olması gerekir.

Hollanda Ticari vize başvurusunda bulunacak iseniz Hollanda’da bulunan firma tarafından sizin adınıza gönderilmiş davet mektubunun orijinali yine dosyanızda mevcut olması gerekmektedir.

30,000 Euro teminatlı Schengen sağlık sigortanızın olması zorunludur.

Seyahatiniz boyunca masraflarınızın karşılanacağına dair gerekli olan tüm belgeleri temin etmeniz de vize alabilmeniz için en temel unsurdur.

Belli başlı Schengen vizesi prosedürü gereğince zorunlu kılınan vize başvuru dosyanızda bulunması bazı belgeler bu şekildedir.

Tüm vize evraklarınızın eksiksiz bir şekilde dosyanızda mevcut olması gerekir. Herhangi bir eksik evrak veya yanlış bir bilgi beyanı sebebiyle vize reddi ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebepten ötürü başvuru sürecinizde herhangi bir problem yaşamamak için vize danışmanlarımız her türlü hizmet için hazır bulunmaktadırlar. Daha detaylı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz.