İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi

İngiltere Turistik ve Ticari Vize Hakkında;

Her ülkenin vize prosedürlerinin farklılık gösterdiği kaçınılmaz bir gerçektir, dolayısı ile sürecin işleyişinde de farklı adımlar mevcuttur. Bu noktada profesyonel kadromuz ve köklü geçmişimiz ile danışmanlık hizmetimizi sizlere sunmaktan memnuniyet duyarız. Bu prosedüre uygun adımların doğru bir şekilde atılması sürecin en önemli ögesi olduğundan Kadıköy vize olarak bu süreçte başvuru dosyanızın durumunuza en uygun biçimde hazırlanması hususuna önem vermekteyiz.

Aşamalarımızdan ilki seyahat amacınıza uygun vize türünün belirlenmesidir. Gidiş amacınız turistik, ticari, ziyaret veya eğitim olabilir. Her biri ayrı kategoride değerlendirildiğinden gidiş amacınıza uygun bir vize başvurusunda bulunmak başvurunuzun temelini oluşturacaktır. Gidiş amacınızın hangi kategoride değerlendirileceği konusunda endişeniz varsa, buradaki durumunuzu ve planladığınız seyahati bizlere ilettiğiniz takdirde sizinle detaylı olarak hangi başvurunun size daha uygun olacağına karar vermekteyiz. Belirlenen vize tipi  için gerekli olan evrak listesini tarafınıza e-mail veya elden olarak sizinle paylaşıp süreci başlatıyoruz. Evrak listemizde hemen hemen her evrağın detaylı açıklamaları bulunmaktadır, ancak evrak hazırlama sürecinde aklınıza takılan veya yardım isteğiniz bir konu mevcut iste bunu bizimle paylaşmanızı öneriyoruz. Bu şekilde daha sağlıklı ve kısa sürede biten bir hazırlık sürecini hedefliyoruz. Evraklarınız tamamlandıktan sonra isteğinize bağlı olarak posta aracılığı ile ya da elden evrak tesliminizi gerçekleştirebilirsiniz. Teslim alınan evraklarınızın her birinin doğruluğu, güncelliği ve vize başvurunuzda kullanılabilirliği gözden geçirilecektir. Buna bağlı olarak yeniden temin edilmesi veya düzeltilmesi gereken evraklar mevcut ise bunun için tekrar detaylı bir listeyi sizinle paylaşmaktayız. Siz evraklarınızı hazırlamayı sürdürürken bizler de bize iletmiş olduğunuz evraklar ile başvuru formunuzu doldurmaya başlıyoruz. Ancak tüm evraklarınız tamamlanmadan , başvuru formunuzda sizinle ilgili istenilen her bilgi elimizde mevcut olmadığı için formunuz tamamlanamaz. Bu sebepten İngiltere vize başvurularında evrak hazırlama sürecinin hızlı ve doğru olması bizler için oldukça önemlidir ve sizleri de bu doğrultuda yönlendirmekteyiz.

İngiltere vizesi evraklarınız tamamlanıp kontrolleri gerçekleştirildikten sonra birçok ayrı bölümden oluşan formunuz tekrardan gözden geçirilir ve onaylanır. Formunuzun onaylanmasının ardından vize başvuru dosyanızı başvuru merkezine iletmek için alınması gereken randevunuz için online olarak gün ve saat seçilir. Sizin temin etmiş olduğunuz kredi kartı ile vize harcınızın ödemesi randevu alım esnasında konsolosluğun sitesine ödenir ve buna ilişkin ödeme onayı dosyanıza da eklenir. İngiltere turistik vize ücretiniz 135 USD dir ancak güncellemeye açıktır. Vize harcınızın ödemesini de yaptıktan sonra başvuru formunuzun çıktısı sistem tarafından 2-3 dakika içerisinde verilir. Formunuzun onaylanmış, barkodlu çıktısını alıp dosyanıza eklemeden önce formda imzalamanız gereken yerler mevcuttur. Başvuru formunuz, randevu onayınız ve vize harcı ödemesine ilişkin evraklar başvurunuzun en önemli evraklarından olup profesyonel güvencemiz altında kontroller yapılıp dosyanıza eklenmektedir. Başvuru dosyanız başvuru merkezinin beklediği prosedürlere uygun olarak sıralanıp dosyalanır. İngiltere’ye seyahat amacınızı detaylı olarak açıklayan İngilizce niyet mektubunuz da bizim tarafımızdan yazılmakta olup, tarafınıza her bir yazılan açıklanmaktadır.

Size hazırlamış olduğumuz bu başvuru dosyası ve pasaportunuz ile birlikte seçilen gün ve saatte başvuru merkezine dosyanızı şahsi olarak teslim etmeniz gerekmektedir. Dosyanızın teslimi esnasında parmak iziniz alındığından şahsi olarak gidilmelidir. Dosyanızı teslim ettikten sonra başvuru numaranızı içeren bir belge tarafınıza verilecektir.

Bu belgeyi kaybetmemeniz ve iyi muhafaza etmeniz önemlidir çünkü işlemleriniz sonuçlandığında formunuzda belirtilmiş olan e-mail adresinize başvuru merkezi tarafından pasaportunuzu teslim alabileceğinize dair bir e-mail iletilecektir. Bu bilgilendirmeye istinaden size verilen belge ile pasaportunuzu teslim almaya gidebilirsiniz. Vizenizin onaylanıp onaylanmadığını ancak pasaportunuzu teslim aldığınızda öğrenmeniz mümkündür. İngiltere vizesi reddiniz halinde size İngilizce olarak ret sebeplerini açıklayan bir mektup iletilmektedir.

İngiltere Vizesi başvurunuzun her adımında 21 yıllık kökenimiz ve bu konuda eğitimler gören profesyonel kadromuz ile bu stresli sürecinizi kolaylaştırmaktan memnuniyet duyarız.