İtalya Vizesi

İtalya Vizesi

Resmi adı İtalyan Cumhuriyeti olarak geçen İtalya Güney Avrupa’da yer almaktadır. Akdenize kıyısı olan büyük ölçüde İtalyan Yarımadasında yer alan bir ülkedir. Bulunduğu konum ve tarihi yapısı gereği her yıl dünyanın her yanından gelen turistleri ağırlamaktadır. Böylelikle İtalya genellikle turistik amaçlı ziyaret edilen bir ülke konumundadır.

Schengen bölgesi üye devletlerinden biri de İtalya’dır. 90 günden daha kısa süreli seyahatler için Schengen vizesi kapsamına girmektedir. Bu süre zarfı içerisinde seyahat edecekseniz eğer Schengen vizesine başvurmanız gerekmektedir. 90 günden daha uzun süreli seyahatleriniz ise uzun süreli İtalyan vizesi kapsamına girecektir. Uzun süreli seyahat edecekseniz veya uzun süreli herhangi bir vize kategorisi için amacınıza uygun olarak başvuru yapacaksanız başvuru yapmanız gereken vize çeşidi “Ulusal Vize” olacaktır.

İtalya Schengen vize harcı yetişkinler için turistik ve ticari seyahatlerde 192 TL ve buna ek olarak başvuru merkezi koordinasyon bedeli 97 TL olarak belirlenmiştir.

Eğer İtalya’ya öğrenim amaçlı gitmeyi düşünüyorsanız bünyesindeki birçok okulla pek çok alanda akademik hizmet vermektedir. Özellikle moda ve tasarım alanlarında çokça tercih edilen bir ülke olduğundan ötürü öğrenci vizesi ile başvuru yapmanız İtalya’da eğitim görmek adına atılan ilk adım niteliğinde olacaktır.

İtalya’da eğitim görmek isteyenler öğrenciler için öğrenci vize harcı yine aynı şekilde 192 TL ve buna ek olarak başvuru merkezi koordinasyon bedeli 97 TL olacak şekilde belirlenmiştir.

Vize başvuru harçları başvuru merkezine başvuru esnasında nakit olarak ödenmektedir. Başvuru hizmet bedeli ise nakit veya kredi kartıyla ödenebilmektedir.

Avrupa Birliği üyesi olan İtalya, Schengen vizesi kapsamında veya Ulusal Vize kapsamındaki vizeler için belli başlı prosedürlere sahiptir. Öncelikle 25 Eylül 2014 tarihinden itibaren yapılacak olan İtalya Schengen vizesi için müracaatlarınızda parmak izi alınmaya başlanacağı bildirilmiştir. Buna ek olarak eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu ve size e-mail aracılığıyla ileteceğimiz gerekli vize evrakları ile başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru formunuzun doldurulması ve gerekli bütün evrakların dosyalanması aşamasında sizler için danışmanlık vermek adına vize departmanı yetkililerimiz her zaman hazır bulunmaktadır.

Gidiş dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonlarınız, seyahat sağlık sigortanız gibi gerekli diğer belgeler ve başvurunuzun sürecinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına gerekli bütün her şey de vize danışmanlarımızın sizlere sunduğu hizmetler arasında yer almaktadır.

Siz de başvurunuz için daha fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız vize danışmanlarımızla bir an önce irtibata geçebilirsiniz.