Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Hemen hemen her yıl birçok insan hatalı ve yanlış birçok vize başvurusu sebebiyle vize reddi almaktadır. Böylelikle bu tarz durumlar vize sicilinizin de bozulmasına ve daha sonraki vize başvurularınızda problemler yaşanmasına sebep olabilir. Kanada Vize başvurularını hassasiyetle inceleyen ülkelerden bir tanesi de Kanada’dır. Kanada Vize prosedürleri her ülkeye hatta her ülkenin kendi konsolosluğuna göre farklılık göstermektedir ve buna bağlı olarak her ülkenin kendine has vize prosedürleri bulunmaktadır. Bu sebepten ötürü özellikle Kanada ve bu tip ülkeler için sadece istenilen evrakların temin edilip de başvurunun yapılması her zaman yeterli olmayabilir. Deneyim sahibi şahıslar elinden geçmemiş bir vize dosyası böylelikle vize başvurularında sizlere çok zaman kaybettirebilir. Vize reddi almadan önce alınmış olan danışmanlık, sizler için her zaman daha olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kanada vize türleri turistik, ticari, aile veya arkadaş ziyareti ve öğrenim vizesi olmak üzere kategorilere ayrılmıştır. Vize başvurularınız için pasaportunuzun vizenizin bitim tarihinden en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Başvuru dosyanız için gerekli fotoğrafınız arka fonu beyaz ve ölçüleri 3.5 x 4.5 olması gerekmektedir.

Kanada göçmenliği kabul eden bir ülke olduğundan ötürü vize başvurularında şahıslar vize türü gözetmeksizin özellikle mali durumlarını ve Türkiye’ye geri dönüş yapacaklarına dair belgelerini vize başvuru dosyalarında bulundurmaları, vize süreci için şahıslara oldukça avantaj sağlayacaktır. Vize başvurusu esnasında doldurulacak vize başvuru formunun eksiksiz, hatasız ve doğru beyanlarla doldurulması ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış olması gerekmektedir. Bu süreçte vize danışmanlarımız başvurunuz açısından herhangi bir sorun yaşanmaması için titizlikle dosyanızı hazırlayacaklardır.

Kanada vize harcı kısa dönem turistik ve ticari olan vizeler için 100 Kanada Doları uzun süreli vizeler içinse 150 Kanada Doları’dır. Başvuru merkezi hizmet bedeli ise 71 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Vize harcının ödemesi Kanada Büyük Elçiliği’ne ait Garanti Bankası Ankara Çankaya Şubesi’ne yapılır. Vize ücreti ödemeleri Kanada Doları cinsinden yapılmak zorundadır ve başvuru hizmet bedelini içermemektedir.

Eğer öğrenim amaçlı dil eğitimi ve benzeri amaçlar için gidecekseniz öğrenci vizesine başvurmanız gerekmektedir. Başlıca gerekli olan evraklar öğrenci belgeniz veya diplomanız olacaktır. Eğer hala öğrenciliğiniz devam ediyor ise öğrenci belgenizin yanı sıra güncel transkriptiniz de gerekmektedir. Bu zamana kadar aldığınız eğitim sertifikaları ya da seminerlere katılım belgelerinizin de dosyanızda bulunması sizin için avantaj sağlayacaktır.

Bütün bunlara ek olarak seyahatiniz boyunca masraflarınızın karşılanacağına dair bütün mali belgelerinizin eksiksiz bir şekilde dosyanızda olması gerekir.

Bu süreçte deneyimli ekibimiz vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için her zaman özenle hizmet vermeye hazırdır.